Zwiedzanie Warszawy – co zobaczyć w stolicy?

Zwiedzanie Warszawy – co zobaczyć w stolicy?

Warszawa to zdecydowanie miejsce, które każdy z nas powinien odwiedzić i to nie tylko dlatego, że jest stolicą naszego kraju, ale ze wzgląd na to, że ma naprawdę wiele do zaoferowania. W sezonie pęka w szwach od turystów z całego świata, jeżeli więc, nie lubisz tłumów, zimowy weekend jest idealny, by odwiedzić to niezwykłe miasto nad Wisłą. Zapraszamy do przewodnika po Warszawie!

Warszawa – miasto najpiękniejszych muzeów w Polsce!

Warszawa to żywa lekcja historii – od średniowiecznej starówki, po nowoczesne muzea. Nie każdy wie, że wiele muzeów oraz galerii można by zwiedzić całkowicie za darmo. Jakie atrakcje powinny znaleźć się na naszej liście? Oczywiście nie możemy pominąć Zamku Królewskiego, Pałacu w Wilanowie oraz Łazienek, są to obowiązkowe punkty na mapie Warszawy, ale w rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich warto zaplanować na całe popołudnie, bo jak już je odwiedzimy, wcale nie będziemy chcieli szybko wychodzić. Piękna wystawa, która wzrusza, porusza wiele trudnych tematów, ale również tych pięknych i barwnych historii, pełnych życia. Tutaj zdecydowanie warto wybrać się z przewodnikiem.

Zielona stolica Polski

Nie każdy wie, że Warszawa to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Dowody na to znajdziecie chociażby w Ogrodzie Saskim, Łazienkach, Parku Ujazdowskim i na Polu Mokotowskim. Miejscem, które koniecznie należy zobaczyć odwiedzając stolicę jest ogród na dachu BUW, to jedno z najpiękniejszych, najbardziej oryginalnych i największych tego typu miejsc, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Panorama rozpościera się na warszawską Starówkę, to widok, który zapamiętasz na długo. Zieloną Warszawę warto zwiedzać aparatem w ręku. Kamery cyfrowe to również sprzęt, który pomoże Ci uwiecznić widoki i sprawi, że będziesz mógł wracać do nich za każdym razem, gdy tylko pomyślisz o tym miejscu.

Intensywne zwiedzanie, czy spokojny spacer po stolicy?

Wydawać, by się mogło, że Warszawa to szybkie miasto, w którym spotkamy wyłącznie zabieganych ludzi, nic bardziej mylnego. Nasza podróż nie musi składać się z odhaczaniu kolejnych miejsc na mapie. Warto skupić się na kilku punktach, zamiast gonić za odwiedzeniem, jak największej liczby muzeów, galerii czy zabytków. Jadąc do stolicy, możesz się zrelaksować, udaj się na spacer po bulwarach, podziwiając brzeg Wisły, skorzystaj z punktów widokowych, zrób sobie przerwę przy Syrence i udaj się do jednej z wielu lokalnych kawiarni, w której oferują pyszną kawę.