Zmiana trybu życia – od czego zacząć?

Zmiana trybu życia – od czego zacząć?

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie to obecnie jeden z najważniejszych elementów, na który należy kłaść szczególny nacisk. Co jednak zrobić, by odżywiać się racjonalnie i polepszać swoje samopoczucie? W wybranych przypadkach zmiana diety i cykliczne spotkania ze specjalistą mogą przynieść naprawdę dobre efekty. Sprawdź, jakie mamy dla ciebie propozycje.

Dieta ketogeniczna – czy warto ją stosować?

Dieta ketogeniczna jest coraz bardziej popularna wśród wielu konsumentów. Nie ma w tym nic dziwnego. W swoim składzie zawiera wiele produktów, które na innych dietach są praktycznie całkowicie eliminowane. Oprócz swojej różnorodności może również przynosić miarodajne efekty, które można zauważyć już po pierwszych tygodniach stosowania. Na co jednak zwrócić uwagę, zmieniając tak radykalnie sposób żywienia? Przede wszystkim musisz mieć na uwadze, że dieta keto praktycznie eliminuje wszelkie węglowodany i cukry z codziennych posiłków. Najwięcej dań opiera się na spożywaniu dużej ilości warzyw oraz tłuszczy zwierzęcych. To właśnie dlatego, zanim zdecydujesz się na tak radykalną zmianę, skonsultuj się ze specjalistą.

Dietetyk ketogeniczny – kompleksowe prowadzenie diety

Dieta ketogeniczna, podobnie jak każda inna może okazać się niezwykle wymagająca dla twojego organizmu. W takim przypadku doskonałym sposobem jest udanie się do specjalisty, jakim jest dietetyk ketogeniczny. Podczas wizyty  zostanie przeprowadzony z tobą wywiad zdrowotny, pobrane najważniejsze parametry. Niekiedy dietetyk skieruje cię na specjalistyczne badania, które potwierdzą możliwość przejścia zmiany trybu żywienia na propozycję keto. Dopiero pełna akceptacja pozwoli ci wejść w proces przyzwyczajania organizmu i powolnego przechodzenia w stan ketozy. Jeśli chcesz się odchudzać, zrób to z głową i w pierwszej kolejności miej na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Skorzystaj z wiedzy doświadczonych dietetyków, by móc prowadzić odpowiedni tryb życia.

Neurofeedback – sposób na lepsze samopoczucie

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zadbać o swoje zdrowie, zdecyduj się na neurofeedback. Jest to swego rodzaju trening mózgu, który zdecydowanie może wpłynąć na polepszenie jakości twojej pamięci, koncentracji oraz zdolności oceny sytuacji. Cały proces jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie przyniesie żadnych negatywnych rezultatów. Co więcej, może on skutecznie wspomóc osoby cierpiące na różnego rodzaju zaburzenia, jak ADHD, stany lękowe, czy depresję. Zapoznaj się z pełną ofertą i umów się na pierwszą wizytę.