Na dwóch kółkach każdego dnia

Na dwóch kółkach każdego dnia

Rower od wielu lat stanowi bardzo przyjemną formę aktywności fizycznej. Niesie ona ze sobą jednak kilka innych korzyści. Może ona również służyć jako środek komunikacji, także istnieje opcja połączenia przyjemnego z pożytecznym. Codzienna podróż do pracy lub szkoły na dwóch kółkach pozwala na aktywne rozpoczęcie ranka i naładowanie się endorfinami na resztę dnia.

Dla całej rodziny

Wycieczki rowerowe to także świetny sposób na spedzenie wolnego czasu. Bardzo często wybieramy tę formę aktywności ze znajomymi, szczególnie latem. To właśnie wtedy umawiamy się w sobotę lub niedzielę rano i jedziemy nad jezioro, gdzie można się schłodzić po podróży. Bardzo często możemy także zobaczyć całe rodziny jeżdżące rowerami. W wielu przypadkach są to nie tylko nastolatkowie, ale również kilkunastomiesięczne smyki, które jeszcze czekają na pierwszy dzień w przedszkolu. Do ich przewożenia niezbędna może okazać się przyczepka rowerowa. Bardzo dobrze sprawdza się ona na płaskich, równych drogach, których na szczęście w największych miastach w Polsce mamy coraz więcej.

Pobijanie rekordów

Okazuje się jednak, że jazda na rowerze dla wielu osób stanowi możliwość do łamania prawdziwych barier swojej wytrzymałości. Przede wszystkim dotyczy to tych osób, które decydują się na występ w zawodach triathlonowych lub duathlonowych. Zazwyczaj zaczyna się od regularnych przejażdżek ze znajomymi, które z czasem przeradzają się w uzależnienie. Do pokonywania tak długich dystansów w możliwie jak najkrótszym czasie potrzeba odpowiedniego sprzętu. Kaski HJC zapewniają odpowiednią aerodynamikę, dzięki której opór powietrza będzie mniejszy. Warto również wyposażyć się w specjalny trenażer, dzięki któremu będziemy mogli ćwiczyć w domu. Nie chodzi o brak chęci jazdy na zewnątrz, jednak o niesprzyjające warunki pogodowe. Polska to nie Kalifornia czy hiszpańska Andaluzja, aby przez cały rok można było tutaj swobodnie jeździć na rowerze.

Rozwaga na drodze

Rowerzyści bardzo często mają ambiwalentne zdanie o kierowcach samochodów - zresztą z wzajemnością. Trudno jednak się dziwić, skoro o tak wielu kwestiach po prostu się zapomina. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której kierowca bez znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego może wyjechać na ulicę. W przypadku rowerzystów jest to nagminne, co wyraźnie widać po tych delikwentach, którzy jadą po ulicy mając tuż obok ścieżkę rowerową. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi zwracać uwagę na znaki, także ten poruszający się na rowerze.