Jakie techniki masażu wyróżniamy?
Podczas kilku, a czasem nawet kilkunastu godzin za biurkiem, musimy mierzyć się z bardzo mocno spiętymi plecami. W szczególności chodzi o ich dolne partie. Wszystko to ze względu na połączenie złe siedzenia oraz zbyt małej ilości ruchu w ciągu dnia. Coraz częściej jednak idziemy po rozum do głowy i zapisujemy się na zbawienne dla naszego całego ciała masaże.
Nowoczesne rozwiązania
Ludzkie ciało cały czas skrywa przed sobą różnego rodzaju tajemnice. Czasami mówimy tutaj o niezwykłych połączeniach nerwowych. Może się okazać, że nacisk na lędźwie może powodować nie tylko bóle w nodze, ale również migrenę czy nawet permanentny problem z zębami czy dziąsłami. Cały czas musimy dużo odkrywać, jeżeli chodzi o anatomię człowieka. Istnieje kilka sposobów na rozluźnienie mięśni, które mają mnóstwo zwolenników. Ostatnimi czasy na czołowe miejsce wyróżnia się terapia powięziowa. Kurs cieszy się stale rosnącą popularnością, przede wszystkim dzięki zdecydowanie wyższej świadomości społeczeństwa w kontekście dbania o własne zdrowie.
Relaks i wyciszenie
Z czym jednak najczęściej kojarzy się masaż? Przede wszystkim ze spokojem, uśmiechem na twarzy i łagodnymi dłońmi na naszych plecach. To uczucie jest potęgowane jeszcze przez kilka dodatkowych czynników, które były inspirowane kulturą dalekowschodnią. Przede wszystkim całe pomieszczenie jest pozbawione jakiegokolwiek źródła światła, za które odpowiadają świeczki zapachowe. Oprócz ciepłego, żółtego płomienia są one ukojeniem dla naszego węchu. Całość dopełnia relaksacyjna muzyka, świetnie sprawdzająca się także przy medytacji oraz zajęciach z jogi. Taki masaż relaksacyjny ma na celu przede wszystkim dobre samopoczucie całego ciała. Niekoniecznie musi wyleczyć wszystkie nasze problemy z plecami, jednak z pewnością będzie bardzo przyjemnym doświadczeniem.
Ból w celach zdrowotnych
Po masażu relaksacyjnym przychodzi czasami czas na ten fizjoterapeutyczny. Tutaj także możemy doświadczyć relaksacyjnej muzyki, a także profesjonalnego masażysty. Zmienia się jednak sposób przeprowadzenia samego zabiegu. Zdecydowanie częściej pacjenci przychodzą do fizjoterapeuty z konkretnym bólem, którego chcą się pozbyć. Można to zrobić poprzez rozluźnianie mięśni połączeniem siły i precyzji. Takie zabiegi z pewnością nie kojarzą się z relaksem - często wiążą się one z naprawdę mocnym bólem. Nie jest to oczywiście celowe robienie krzywdy, a naciskanie na spięte mięśnie i ścięgna celem rozluźnienia ich. Cieszy się on dużą popularnością zarówno wśród sportowców, jak również osób niemających w codziennym planie dnia aktywności fizycznej na wysokiej intensywności.